Binary, yani ikili plan, sonsuz derinliğe sahip iki geniş kol olarak tanımlanabilir. İki kolun organizasyonu ve yeni distribütörlerin yerleştirilmesi açısından birçok çeşidi varken, binary modelinin her zaman sadece iki kolu olacaktır.

İkili planlar ilk olarak

1980’lerin ortalarında çeşitli network marketing şirketleri tarafından tanıtıldı. Dengeli hacmi ve ödemeyi hesaplama şekli, başarılı bir satış için üst sıradaki her üyeye bir miktar kar garanti eder. Binary planında, güç ayağı veya güçlü kol olarak bilinen bir dış kol ve zayıf olarak bilinen bir iç kol vardır. Yeni distribütörler, sponsorlarının altına ve genellikle güçlü ayağın bir sonraki mevcut seviyesine yerleştirilir. Zayıf kol, genellikle doğrudan ‘ana’ distribütörünün sponsor olduğu üyelerle doldurulur.

“Dengeli hacim” kavramı, en az miktarda parayı “ödeme ayağı” yapan kolu belirtir. Her iki kolun üyelerine, o kişinin ne kadar büyümeden sorumlu olduğuna veya hangi kola yerleştirildiklerine bakılmaksızın, prim kolunun büyümesinin bir yüzdesi ödenir. “Flushing” denen bir işlem, güçlü ve zayıf kol arasındaki farkın ödenmemesine neden olur.

Bir ikili modelin en büyük yararı

yalnızca her üyenin fırsata katılmak için iki kişiyi işe almasını ve sponsor olmasını gerektirmesidir. Bu, nispeten kısa bir süre içinde üstel büyümeye yol açabilir. İkili modellerin uluslararası kuruluşlar için bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri de diğer bazı türlerin aksine, kullanıcıların birden fazla iş merkezi oluşturabilmesidir. Ek olarak, mevcut bir üye ikiden fazla kişiyi işe alırsa, yeni distribütör güçlü ayaktaki bir sonraki mevcut seviyeye eklenir ve yeni üyeyi kimin eklediğine bakılmaksızın, kar güçlü ayaktaki tüm sponsorlar arasında paylaşılır. Bu, “yayılma” olarak bilinir ve iş birliğini ve ekip çalışmasını teşvik eder.

İkili plan, alt ve üst sıralara

daha sıkı çalışmaları için ilham verir ve böylece organizasyonda daha fazla büyüme yaratır. Üyeler, yayılma olarak bilinen bir süreçte onları kimin işe aldığına bakılmaksızın alt sıralara kadar parçalanır. Bu aynı zamanda ikili yapının aktif kalmasını sağlamak için de yapılır.

Özelleştirilebilir Binary Network Marketing Yazılımımız

size binary sistem network marketing ana çatısı altında da çeşitli değişiklikler yapma olanağı verir. Özelliklerinin anlaşılması kolaydır ve her seviyede ürün satışlarını ve pazar büyümesini teşvik etmek için maksimize edilmiştir. Binary modeli aynı zamanda müşterilerimiz tarafından da en çok tercih edilen gelir modelidir.