MLMMulti Level Marketing- Türkçesiyle, çok katlı pazarlama, doğrudan satış sisteminin bir yöntemidir. Bu yöntemde, ürünü son tüketiciye ulaştıran yani satan distribütörler bağımsız birer girişimcidir. Onlar, başka girişimcilerin de bu işi yapmalarını sağlayarak ekiplerini büyütürler.

MLM yazılımıysa bizde daha çok bilinen adıyla, network marketing işletmelerinin tüm iş akışlarının yönetimini gerçekleştirmek için kullanılır.

MLM yazılımları sektöre yeni giren ya da tecrübeli olanlar farklı araçlarla tasarlanmış olup, üründen dağıtıma, pazarlamadan prim yönetimine kadar her konuda tam destek sağlamalıdır.

MLM Yazılımına Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

İş fikriniz hazırsa, planlanan lansmandan ortalama 3 ay önce bir yazılım için görüşmelere başlamalısınız. Gelir modelinizi, şirketin yasal gerekliliklerini ve temel üçüncü taraf firmalardan hangileriyle çalışacağınızı belirlediyseniz işiniz biraz daha kolay elbette.

Ana hatlarıyla ilk gereksinimleriniz şunlar olacak:

  • Gelir modeliniz
  • Kullanacağız ödeme yöntemi
  • Resmi sözleşmeleriniz
  • Alan adınız
  • Depolama ve ürün sevkiyatı gibi için üçüncü taraf firmaların detayları

Gelir ya da kazanç modelleri

bir MLM işinin kalbidir ve sektörde aralarından seçim yapabileceğiniz bu tür birçok plan vardır. Basit olarak bir kazanç planı, prim kazanma kriterleri, planın mimarisi, varsa paket ya da seviye yükseltmeleri ve daha pek çok benzeri şeyin nasıl çalışacağını belirleyen bir pazarlama planı olarak tanımlanabilir.

Kullanacağınız ödeme yönetimi

basit olarak para biriminizi (TL, Euro, Bitcoin vb.) belirleme ve prim ödeme periyotlarının (haftalık, aylık vb.) ayarlanmasını kapsar.

Resmi sözleşmeler

doğrudan satış ve online üyelik ve hizmet sözleşmeleriyle hizmet verdiğiniz ülkeye göre gerekli spesifik sözleşmeleri kapsar. (KVKK gibi)

Alan adınız

firma veya ürün isminden oluşan ya da tamamen bağımsız olarak karar verdiğiniz web sitenizin adresidir.

3.parti firmalar ise depo, kargo&lojistik gibi iş birliği içinde olacağınız kurumları ifade eder.

 

Çoğu yazılım firması size ancak bu noktadan sonra hizmet sunarken eMc içinse proje fikriniz ve ön taslağınız yeterlidir. 15 yıllık network marketing tecrübemizle tüm bu detaylar için danışmanlık hizmetimizden de faydalanabilir, süreci daha kısa ve risksiz hale getirebilirsiniz.
Gelir modelinizi tamamen biz oluşturabilir, sözleşmelerinizi hukuk danışmanlarımıza hazırlatarak her türlü entegrasyonu sağlamak için iş ortaklarınızla da süreci biz yürütebiliriz.

Size sadece ekibinizi kurmak ve satışa başlamak kalır!