Matrix Plan, Bir çok düzeyli pazarlama planıdır. Merdiven Planı olarak da bilinir. Network marketing matrix plan yazılımı, üyelerin sabit sayıda genişlik ve derinlik veya satır – sütun şeklinde düzenlendiği bir piramit olarak tarif edilebilirMatrix MLM planında genişlik sınırlıdır ve bu nedenle alt hatta daha fazla üyenin işe alınması için büyük bir motivasyon görevi görür. 

Potansiyelini en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, Matrix MLM planının kullanımını anlamak önemlidir. Matrix MLM yazılımımız, konsepti kolaylıkla anlamanızı ve düzenlemenizi sağlar. 

Matrix Network Sistemi Nasıl Çalışır? 

Matrix MLM planının çalışma şekli basittir. Varsayılan üyeler ilk seviyeye eklenir ve yeni üyeler işe alındığında, bir sonraki seviyeye ve hatta planın izin verdiği ölçüde ondan sonra diğer seviyelere taşınırlar. 

En yaygın kullanılan Matrix MLM planları 2 * 12, 3 * 9, 4 * 7 ve 5 * 7’dir. Örneğin, bir 4 * 7 Matrix planı seçtiğinizde, ilk seviyeye dört üye alabilirsiniz ve geri kalanı yedi seviye derinliğiyle sonraki seviyelere taşınır. 

Sponsor Bonusu: 

MLM şirketleri genellikle üyelere yeni üyeler kazanmaları için teşvik olarak sponsor bonusu veya yönlendirme bonusu sunar. Yani sponsor bonusuMatrix MLM planının ilk seviyesini doldurduktan sonra kazanılır. 

Hibrit Matrix MLM Yazılımımız, şirket tarafından belirlenen kurallara ve politikalara göre yüzde bonusunu değiştirme seçeneği sunar. 

Eşleme Bonusu: 

Eşleştirme bonusları, sponsorlar için ekstra avantajlardır. Alt hat üyelerinden birine prim ödenirken, sponsor bu miktarın belirli bir yüzdesini alır. Bu yüzdeye şirket kuralları ve politikaları tarafından karar verilir. 

Şirketin % 10 eşleşme bonusu kuralı varsa, alt hat üyesi satış, ödül veya komisyon kazandığında; alt hat üyesinin sponsoru bu bonusun % 10’unu alma hakkına sahiptir. 

Pozisyon Bonusu: 

Pozisyon bonusumatrixe yeni bir üye katıldığında kazanılır. Örneğin, bir 4 * 4 matrixte, bir üye, kendi 4 aşağı seviyesine yeni bir üye alındığında pozisyon bonusu almaya hak kazanacaktır. Yüzde, şirket kurallarına ve politikalarına bağlıdır. 

 Seviye Komisyonları: 

Bu, yeni üyeler eklendiğinde veya üye alındığında kazanılır. 3 * 3 Matrixinde, ilk üç üye yeni üyeler işe aldığında ve sponsor bonusu kazandığında, bir seviye komisyonu kazanılır ve daha sonra bir sonraki seviye üyeleri daha fazla bonus kazanmak için üç yeni kullanıcı toplayabilir. Bun’inci seviyeye kadar genişletilebilir. 

 Matrix Bonusu: 

Zorunlu matrix bonusu olarak bilinir. Matrix bonusumatrixini alt hat üyeleriyle tamamen dolduran bir kullanıcı tarafından kazanılır. Örneğin, Matrix planı 4 * 4 Matrix sistemi ise, sistemin birinci seviyede 4 üyesi, ikinci seviyede 16 üyesi, üçüncü seviyede 64 üyesi ve ardından dördüncü seviye alt hattında 256 üyesi olmalıdır. Bu noktada, bu üye bir matrix bonusu almaya hak kazanır. Matrix plan MLM Yazılımımız, işletme yöneticilerine kendi Matrix ödeme planları için kullanımı kolay araçlar sağlar, böylece önemli bir işlevsellik sunar.