Başarı Şansınızı Artırın

Network marketingin gerçeklerinin farkında olun; sevdiğiniz bir ürüne sahip bir şirket bulun; samimi ve etik olun; arkadaşlarınızı ve ailenizi yormayın; hedef pazarınızı belirleyin ve iyi sunumlar yapın.

Pek çok insan, bu tür işlerle ilgili tüm efsaneler ve yanlış anlaşılmalar nedeniyle çok seviyeli pazarlama (Network Marketing) olarak da bilinen ağ pazarlamasından korkuyor. Bu olumsuzluğun bir kısmı, düşük network marketing başarı oranlarından kaynaklanmaktadır.

Bazı nedenlerden dolayı, birçok insan Network Marketing işini bir franchise açsalar veya sıfırdan bir iş kurarlarsa yapacakları gibi bir işletme olarak görmüyor. Başarınızı sağlamak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, Network Marketing girişiminizi olduğu gibi ele almaktır.

Doğrudan satış dünyasında çok seviyeli pazarlamanızı (Network Marketing) ve işe alma çabalarınızı geliştirmenize yardımcı olacak birkaç ipucu:

Network Marketingi Araştırın

Bir bütün olarak doğrudan satış sektörü hakkında bilgi edinin, Network Marketing şirketlerini dikkatlice araştırın ve sponsorunuzla iyi bir partner olup olmadığınızı belirleyin. Gerçek şu ki, Network Marketing’de zengin olabilmenize rağmen, istatistikler , 100 Network Marketing temsilcisinden 3’ten azının Network Marketing başarısına ulaştığını veya para kazandığını gösteriyor. Ancak, bu mutlaka Network Marketing projesinin hatası değildir. Çoğu sporcu asla olimpiyatlara katılamaz, ancak bu spor ya da olimpiyatların hatası olmaz.

Herhangi bir büyük başarı bilgi ve eylem gerektirir.

Sevdiğiniz Ürüne Sahip Bir Firma Bulun

Çok fazla insan, “Network Marketing”in sizden satmanızı istediği şeye yeterince dikkat etmediği için Network Marketing’den gelen potansiyel büyük gelirin hikayesine kapılıyor. Network Marketing araştırmanızı yapın ve heyecanlanabileceğiniz bir ürünü olan bir şirketle çalışın. Katılmadan önce şirketin kazanç planına bakmayı unutmayın ve sizin için uygun olduğundan emin olun.

Gerçek ve Etik Olun

Doğrudan satışın kötü bir şöhret kazanmasının bir nedeni, birçok temsilcinin yeni işe alımları cezbetmek için bazen aldatmacalar kullanmasıdır.

Meşru Network Marketing şirketleri, müşterilerle ve potansiyel müşterilerle ilişkilerinizde dürüst olmanızı ister. Ürününüzü seviyorsanız, coşkunuz onu tanıtmak için yeterlidir. Sadece abartılı veya yanlış iddialarda bulunmadığınızdan emin olun.

İş etiği, müşterilerinizin ve işe aldığınız kişilerin kandırılmış hissetmemelerini ve sonuç olarak size bağlı kalmalarını sağlayacaktır.

Arkadaşlarınızı ve Ailenizi Baraj Yapmayın

Onlara ne yaptığınızı bildirmenin ve bir ilgileri olup olmadığını görmenin yanlış bir tarafı yoktur, ancak cevap “hayır” ise, bırakın gitsin, vakit kaybetmeyin.

Pek çok şirket, tanıdığınız 100 kişiden oluşan bir liste yapmanızı önerir ve bu yanlış olmasa da, başarılı Network Marketinglerin çoğunun işlerinde 100 kişiden oluşan orijinal listelerinden çok az kişi olduğunu bilin. Çoğu durumda, işin içinde olan arkadaşlar ve aile genellikle işin başarısını gördükten SONRA gelir. Network Marketingte başarı, ona sunduğunuz şeyi isteyen insanlara odaklandığınız diğer işler gibi davranmaktan gelir. Bu, ürünleriniz / hizmetleriniz için hedef pazarın yanı sıra iş fırsatına karar vermek anlamına gelir.

Hedef Pazarınızı Belirleyin

Yeni projelerde yapılan en büyük hatalardan biri , herkese (arkadaşlar ve aile dahil) potansiyel bir müşteri veya işe alınan kişi olarak bakmaktır . Bu, Network Marketing endüstrisinin yanlış anladığı bir alandır. Diğer herhangi bir işletme gibi, hedef pazarınızı belirler ve pazarlama çabalarınızı onlara odaklarsanız daha büyük başarı ve verimlilik elde edersiniz .

Vitaminleri, sağlığı ve zindeliği önemsemeyen biri, ürününüz bu gamdaysa sizin müşteriniz olmaz.

Ürününüzü /Günlük İş Planınızı Paylaşmak İçin Çaba Gösterin

Birçok Network Marketing sponsoru, yeni bayileri işe almaya odaklanmanızı sağlayacak; ancak, önemli geliriniz, siz veya işe aldığınız kişiler aracılığıyla ürün veya hizmetlerin satışından gelen gelir, unutmayın. Ürün veya hizmetleri seven müşteriler daha kolay bir şekilde yeni bayilere dönüştürülebilir.

Diğer tüm işletmeler gibi ürün veya hizmetiniz hakkında bilgi vermek , hedef pazarınıza fayda sağlayabilir, yeni müşteriler ve işe alımlar oluşturmanın anahtarıdır. Bir ürün örneğini paylaşmak, bir komşuyu bir ürün partisine ev sahipliği yapmaya davet etmek veya bir web sitesi veya sosyal medya hesabı başlatmak iyi olabilir.

Lider Bir Sponsor Olun

Network Marketingin faydalarından biri, yeni bayiler getirme ve işlerinde yaptıkları satışlardan kar sağlama yeteneğinizi sürekli geliştirmesidir. Bazıları bunu diğerlerini “kullanmak” olarak görürken, gerçek şu ki, başkalarının başarılı olmasına yardım ettiğiniz için ödüllendiriliyorsunuz. Ancak başarılı olabilmeleri için, rolünüzü olabildiğince çok yeni üye toplamak değil, bir lider ve eğitmen olarak görmeniz gerekir. O zaman odak noktası, size değil, işte yardımcı olduğunuz kişilerin başarısıdır.

Bu, onları eğitmek, soruları yanıtlamak, başarılarını kutlamak ve işler zor olduğunda destek olmak için zaman ayırmanız gerektiği anlamına gelir.

Sunumlar için Hedef Belirleyin

Network Marketing, kişiden kişiye iştir. Pek çok insan, özellikle dijital çağda bu yönü sevmese de, gerçek şu ki, ürünleri ve işi satan ve müşterileri ve iş kurucuları elinde tutan şey kişisel dokunuştur.

Ödeme planınıza ve hedeflerinize bağlı olarak, istediğiniz zamanda hedeflerinize ulaşmak için ürünlerinizi veya işletmenizi kaç kişiye göstermeniz gerektiğini belirleyin. Bunu yapmak, işinizi sürdürmek ve büyütmenizi sağlayacaktır.

Çözümü Dinleyin ve Satın

Birçok şirket, ürün veya hizmeti satmanıza yardımcı olacak dosyaları sağlar. Bunlar size ürününüzü öğretmek ve sorularla başa çıkmak için yardımcı olabilirken, satış, müşterinin ihtiyaç duyduğu şeylere bir çözüm olmakla ilgilidir. Önce kontağınızın niteliklerini belirleyerek ve ardından ihtiyaçlarını dinleyerek, sunumunuzu onların problemine çözüm olacak şekilde uyarlayabilirsiniz.

Nasıl Pazarlanacağını Öğrenin

Networkerlar genellikle üç ayak kuralına (3 metreden yakındaki herkes bir olasılıktır) ve diğer geleneksel pazarlama taktiklerine sadık kalır. Ancak doğrudan satış, diğer tüm işler gibidir. Hedef pazarınız, neye ihtiyacı olduğu, ona nasıl yardım edebileceğiniz ve nerede bulunabileceği dikkate alınarak çeşitli şekillerde pazarlanabilir ve pazarlanmalıdır. Bu amaçla, ürün satışlarını ve işinize olan ilgiyi artırmak için bir web sitesi (web siteleriyle ilgili şirket politikalarınızı kontrol edin), e-posta ve sosyal medya gibi çeşitli pazarlama araçlarını kullanabilirsiniz .

Diğer Distribütörlerden Öne Çıkın

Network Marketingin zorluklarından biri, mahallede yaşayan veya çevrimiçi olarak tanıdıkları diğer temsilcilerin aksine potansiyel müşterileri sizinle birlikte almaya veya katılmaya ikna etmektir. Binlerce diğeriyle aynı şeyi satıyorsunuz, yani tüketicilerin bir seçeneği var. Herkese kıyasla sizi benzersiz kılan bir şey yapmanız gerekiyor . İnsanlara sizi diğer temsilciler yerine seçmeleri için bir neden verin. Bazı seçenekler arasında daha kişiselleştirilmiş hizmet, kendi ödül programınızı başlatma veya daha fazla değer sunan bir şey bulunur.

Bir Sistem Geliştirin

İnsanları rahatsız etmek ve sinirlendirmek istemeseniz de, çoğu durumda iyi bir takip ile satış yapabilir veya ileride işe alabilirsiniz. Satış genellikle zamanlamayla ilgilidir ve satışlarda ‘hayır’ her zaman ‘asla’ anlamına gelmez.

Biri size hayır diyorsa, ancak diyalogda gelecekte ilgilenebileceklerini öneren bir şey varsa, onları posta veya e-posta listenize ekleyip koyamayacağınızı veya takip etmek için altı ay içinde arayabilir misiniz diye sorun. Birçoğu, sırf nazik olmak istedikleri için size e-postalarını veya telefon numaralarını verecektir. Öyle olsa bile, ne zaman arayacağınızı size hatırlatmak için takviminizi veya iletişim sisteminizi kullanın.